בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף – מהי?

ודאי יצא לכם לשמוע לא מעט את המונח "בדיקת פוליגרף" בהקשר של חקירות פרטיות שונות. אם כן, זהו אחד הכלים היעילים ביותר, בהם נעזרים במסגרת של חקירות מסוגים שונים ומסיבות שונות. בדיקת פוליגרף נערכת במכון מקצועי בעזרת בודק מומחה ומטרתה לאמת את תשובותיו של הנבדק בהתאם לשאלות שנשאל תוך כדי הבדיקה עצמה. הבדיקה כוללת, בתחילתה, הליך קצר של הסבר מפורט על תנאי הבדיקה וכיצד על הנבדק לנהוג על מנת להבטיח את הצלחתה.

כיצד בדיקת פוליגרף מתבצעת

אם יצא לכם בעברכם לעבור בדיקת פוליגרף, ומכל סיבה שהיא, אתם ודאי יודעים עד כמה מדובר בבדיקה, המעוררות תחושות של התרגשות רבה ואף גם לחץ רב. הבדיקה שאורכת כשעה, נעשית בעזרת מכשיר מיוחד, מכשיר אלקטרוני, הבוחן את התגובות הפיזיולוגיות השונות, המתקיימות בגוף הנבדק לאורך כל הבדיקה. תגובות פיזיולוגיות אלו יכולות להיות רמת ההזעה שלו בזמן הבדיקה, הדופק שלו, לחץ הדם וכן פעולות בית החזה. במסגרת בדיקת פוליגרף נדרש הנבחן לענות על שאלות שונות. השינויים החלים בגופו בזמן זה ונגרמים כתוצאה מהמענה לתשובותיו, נקלטים במערכת מיוחדת ומעובדים על פי קריטריונים שונים. ניתוח ממצאי הבדיקה מאפשר להחליט האם הנבדק דובר אמת או שמא הוא דובר שקר.

בדיקת פוליגרף

מידת יעילותה של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף נחשבת אחד הכלים החשובים ביותר במסגרת חקירות רבות לצורך אימות גרסתו של הנחקר. במקרים של חקירות מורכבות במיוחד, או במקרים של חקירות בהן לא ניתן לעשות שימוש בפתרונות אחרים, נבחרת הבדיקה הזו לכלי לצורך קבלת מענה ותשובות לשאלות שונות, הקשורות בחקירה עצמה. בדיקת פוליגרף נחשבת כבדיקה יעילה במיוחד שכן מצליחה למדוד, ובאופן מדויק, את תשובותיו של הנבדק בהתאם לשאלות שונות שנשאל ועל סמך כך לבחון את מידת אמינותו. במקרים בהם תגובותיו הגופניות, הפיזיולוגיות, חורגות מהנורמה, ניתן להסיק כי מדובר בתשובה שאיננה אמת. החשש מחשיפת האמת, גורם לנבדק להתרגשות ולשינויים פיזיולוגיים שאינם ניתנים לשליטה. שינויים אלה יכולים להיות לחץ דם גבוה פתאומי, דופק מהיר והזעת יתר. שינויים אלה נקלטים במערכת, המבצעת את הבדיקה, ובסיום התהליך מנותחים בהתאם. חשוב לציין, כי לצורך הצלחה ישנה חשיבות רבה לשיתוף פעולה מצדו של הנבדק. ולכן, על הבודק לבצע זאת באופן הנכון ביותר על מנת לאפשר לנבדק את כל התנאים הנדרשים כדי שיוכל לעשות זאת בנוחות רבה.

להיעזר במומחים בתחום

אנו, במשרד חקירות MW, מציעים לכם שירותים מתקדמים במיוחד, המוצעים על ידי מיטב החוקרים והבלשים הפרטיים. משרדנו, הפועל מאז שנת 1990, פועל לאורך כל הדרך ביושר ובשקיפות מלאה. אנו מציעים לכם דיסקרטיות, מקצועיות ברמה גבוהה במיוחד וניסיון של שנים. אנו פועלים כדי לשרת את האינטרסים שלכם ועושים זאת תוך שימוש במיטב הטכנולוגיה והאמצעים השונים, לרבות בדיקת פוליגרף, לצורך קבלת פתרונות מהירים ומדויקים.