חוקר פרטי

חוקר פרטי – כל מה שרציתם לדעת

במדינת ישראל החוק מגדיר חוקר פרטי, כמי שעוסק בהשגת מידע על הזולת או באיסוף מידע, לצרכי אחרים ודרך שירות לכל, שלא לצרכי מחקר, פרסום או סקר דעת קהל. הגדרה זו קבועה בחוק חוקרים פרטיים והוא זה שמגדיר גם את הקריטריונים השונים לכשירות בתפקיד חוקר פרטי. החוקרים הפרטיים לומדים את המקצוע במשך שלוש שנים, והם יכולים לעסוק בתחום לאחר שקיבלו רישיון לכך מטעם משרד המשפטים.

אנשים זקוקים למשרד חקירות בסיטואציות שונות בחיים בהם מתעוררים מצבים של אי אמון. לקוחות של חוקר יכולים להיות הורים שחושדים במטפלת של התינוק שלהם, בן או בת זוג שחושדים כי בן הזוג השני בוגד בהם, אלו יכולים להיות גם בעלי עסקים וארגונים שחושדים שאחד העובדים סרח או גנב מהם כספים וסחורה וכן הלאה. לרוב, אנשים פונים למשרד החקירות כאשר חשדם מתחיל להתעורר, ולרוב הם לא טועים. כדי להוכיח או להפריך את הטענות לכאן או לכאן דרושה עבודה מקצועית.

חוקר פרטי

באילו כלים חוקר פרטי עושה שימוש?

החוקר עושה שימוש במגוון רחב של אמצעי פעולה, במסגרת החוק כמובן. אפשר לומר שתחום הפעילות העיקרית שלו הוא ביצוע מעקבים, בדרך כלל סמויים, והם יכולים להתבצע באופן מכני (באמצעות מכונית או אופנוע), באמצעות הטכנולוגיה (אינטרנט ותוכנות מעקב) ואף מעקבים רגליים.

חוקר עושה שימוש בטכנולוגיה כדי לבצע מעקב אחר מכשירי ניווט ברכב וטלפונים ניידים, הוא עושה שימוש רב במכשירי צילום איכותיים ואף במצלמות נסתרות. חוקרים פרטיים מקצועיים מחזיקים בציוד משוכלל כגון משקפיים עם מצלמה נסתרת, ציוד האזנה אותו ניתן לחבר במהירות ובקלות לאובייקטים שונים, מצלמות שניתן להחדיר למקומות מבלי שיבחינו בהם ועוד. כאשר אתם בוחרים חוקר פרטי רצוי שתבדקו היטב באיזה ציוד הוא עושה שימוש, וקחו בחשבון שלחוקר טוב יש את כל הכלים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

מה חשוב לדעת לפני שפונים לחוקר פרטי?

הפנייה למשרד חקירות, מכל סיבה שהיא, באה לאשר או להפריך את החשדות שעלו. הפנייה באה גם להוכיח שחור על גבי לבן את הטענות, כדי שבשלב מאוחר יותר ניתן יהיה לעשות שימוש באותן הוכחות בבית המשפט, במידה ויהיה בכך צורך.

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות לפני הפנייה לחקירה הוא לשמור על העניין בדיסקרטיות. אין לכם שום דרך לדעת מי מהמכרים, העובדים או האנשים הקרובים אליכם הוא בעל אינטרסים במצבים מסוימים, ולכן אין לכם גם דרך לאשר שהמידע אותו אתם מוסרים לא יעבור הלאה. אל תספרו לאף אחד שאתם מתכוונים לפנות לחוקר פרטי, וגם כאשר אתם פונים אליו, עשו זאת בדיסקרטיות ומבלי שמישהו יוכל להבין שאתם בקשר איתו. חשוב מאוד לשמור על דיסקרטיות ולא להתפתות ולהפחיד אנשים מסוימים באיומים כי תפעילו נגדם חוקר פרטי, משום שהם עלולים להיבהל ולשנות את הרגליהם ואת התנהגותם.

אנו במשרד חקירות MW נשמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם ייעוץ ראשוני בחינם. צרו קשר עוד היום ותקבלו עצה של חוקר פרטי מנוסה ללא התחייבות.