חקירת יכולת

חקירת יכולת – מתי היא נדרשת ומדוע היא כל כך חשובה

חקירת יכולת, המתבצעת על ידי ראש ההוצאה לפועל, נעשית במקרים בהם חייב טוען כי יכולתו הכלכלית איננו מאפשרת לו להסדיר את חובו. אולם גם במקרים אחרים, שאינם קשורים לרשות להוצאה לפועל, ניתן לבצע חקירת יכולת, המוצעת על ידי משרדי חקירות פרטיים בעזרת בלשים מקצועיים וחוקרים מיומנים. חקירת יכולת יכולה להיעשות במגוון של מקרים שונים ותוצאותיה יכולות לעזור להתמודד עם מצבים רבים. חקירה זו מאפשרת להסדיר חובות או תשלומים שמגיעים לכם, וכל זאת תוך שימוש באמצעים מתקדמים במיוחד, העוזרים לעשות זאת באופן היעיל ביותר.

חקירת יכולת במקרי גירושין ולצורך הסדרת חובות

במקרי גירושין רבים נדרש, לא אחת, הליך מיוחד של חקירת יכולת, הנעשה על ידי חוקרים פרטיים מקצועיים. במקרי גירושין אחד הנושאים המרכזיים המעסיקים את בני הזוג, הוא נושא תשלום המזונות. ישנם לא מעט מצבים בהם בן הזוג מצהיר בפני בית המשפט כי אין לו את היכולת הכלכלית לשלם את דמי המזונות כפי שנקבעו. בעזרת חקירה, המוצעת על ידי משרדים פרטיים, ניתן להוכיח לבית המשפט האם אכן לבן הזוג היכולת הכלכלית לשלם את דמי המזונות או שמא, כפי שטוען, איננו יכול לעשות זאת. החקירה יכולה לבחון את חשבונות הבנק שלו וכן גם את כל הנכסים השונים שברשותו. ישנם לא מעט מצבים בהם טוענים בני הזוג כי אין ברשותם את היכולת, אולם בעזרת החקירה מתגלה כי המצב הוא הפוך וכי ביכולתם לשלם את כל התשלומים בהם הם נדרשים.

חקירת יכולת

מעבר למקרי גירושין, ישנם מקרים נוספים המצריכים אף הם חקירה כזו. במקרים בהם יש לבחון את יכולותיו הכלכליות של בעל חוב מסוים, חקירת יכולת יכולה להיות כלי מצוין כדי לבדוק זאת. היא מאפשרת לעקוב אחר החייב ולבחון את מצבו ואת יכולתו להסדיר את החוב, ובמיוחד במקרים בהם הוא טוען כי איננו בעל היכולת המתאימה להסדיר אותו. החקירה מאפשרת לגלות גם אם לבעל החוב ישנם חובות נוספים מול גופים שונים, כמו חברת האשראי או הבנק, או, להבדיל, לגלות כי מצבו טוב בהרבה, מכפי שטוען. חקירה זו מאפשרת לפתוח בהליכים כנגד החייב, בהתאם לתוצאותיה, ובעזרת הממצאים שהתגלו לפעול למען הסדרת החוב.

תהליך חקירת יכולת על ידי משרד חקירות

משרדי חקירות מספקים סוגים שונים של חקירות עבור המגזר הפרטי והמגזר העסקי. בין השאר הם מספקים גם שירותי חקירות כלכליות. אחד מסוגי החקירה הללו הוא חקירת יכולת. חקירה זו מתבצעת במקרים בהם אדם החייב כספים לאדם או גורם אחר, מצהיר כי אין באפשרותו לשלם את חובו, מאחר ויכולותיו הכלכליות מוגבלות. מקרים אלו הם שכיחים מאד בעולם העסקי, מול חברות כמו בנקים, חברות ביטוח, וכדומה, וכן במצבים של תביעת מזונות מאשה, מול בעל לשעבר הטוען כי אינו יכול לעמוד בתשלומים, וכן בין אנשים פרטיים, שמסרו כספים לאדם, שעכשיו טוען כי אין באפשרותו להחזיר להם אותם. משרד אשר מתמחה בתחום זה, ומפעיל את כל הכלים הנדרשים לחקירה, עם טכניקות ומיומנויות מקצועיות רבות על מנת לחשוף את כל האמת שלרוב מסתתרת היטב.

יכול או לא יכול

משרדי ההוצאה לפועל מלאים בתיקים של נושים, המבקשים לקבל את כספם לאחר שמסרו אותו לאדם או גורם עסקי, הטוען עכשיו כי אין באפשרותו לפרוע את החוב. משרדי חקירות מבצעים עבור ההוצאה לפועל, וכן עבור גורמים עסקיים או פרטיים רבים, חקירת יכולת שמטרתה לוודא, האם אכן החייב דובר אמת ונקלע למצוקה כלכלית קשה שלא מאפשרת לו להסדיר את חובו, או שמא יש ברשותו כמה נכסים, רכוש וכספים, ש"שכח" לדווח עליהם.

הכספים יכולים להיות תכניות חסכון, קרנות השתלמות פנסיה ועוד, ואפילו כספים המנוהלים בבנקים זרים בחוץ לארץ.

חוקרים פרטיים המתמחים בתחום חקירות כלכליות, משתמשים בשירותי מודיעין מקצועי מסועף, גם מעבר לים, והתהליך כולו כרוך בעבודה מורכבת, דיסקרטית, וחוקית, מאחר ואם לא תהיה כזו, לא יוכלו הראיות לשמש בהוכחות בבית המשפט.

תהליך חקירת יכולת

חוקרים יכולות כלכליות

משרד חקירות המבצע חקירת יכולת כלכלית, מעסיק חוקרים פרטיים המתמחים בתחום זה, מאחר וענף החקירות הפרטיות הוא מורכב, ומגוון, וחוקר פרטי אחד לא מבצע סוגים שונים של חקירות, אלא לרוב מפתח מיומנות חקירה בתחום אחד או שניים, בונה מערכת מודיעינית, וכלים ואמצעים המסייעים לו בביצוע חקירה מקצועית ואפקטיבית.

ליהנות ממגוון של פתרונות לביצוע החקירה הטובה ביותר

במשרדנו תוכלו למצוא את הפתרונות הטובים והמתאימים לכם ביותר. משרדנו, MW, מציע לכם את מיטב החוקרים והבלשים הפרטיים בארץ, כדי לספק לכם את המענה המהיר והמדויק ביותר. בין אם זוהי חקירת יכולת, ביצוע מעקבים או כל שירות אחר המוצע במסגרת המשרד, אנו מבטיחים לכם רמת מקצועיות גבוהה וליווי צמוד לאורך כל הדרך. אנו מציעים לכם דיסקרטיות מלאה, לצד חדשנות ואמצעים טכנולוגיים מובילים, המאפשרים לנו לבצע את עבודתנו על הצד הטוב ביותר. אם אתם זקוקים לעזרה, אנחנו כאן בשבילכם וזמינים עבורכם בכל עת.