חקירת יכולת – באילו מקרים היא נדרשת ומדוע היא כל כך חשובה

חקירת יכולת, המתבצעת על ידי ראש ההוצאה לפועל, נעשית במקרים בהם חייב טוען כי יכולתו הכלכלית איננו מאפשרת לו להסדיר את חובו. אולם גם במקרים אחרים, שאינם קשורים לרשות להוצאה לפועל, ניתן לבצע חקירת יכולת, המוצעת על ידי משרדי חקירות פרטיים בעזרת בלשים מקצועיים וחוקרים מיומנים. חקירת יכולת יכולה להיעשות במגוון של מקרים שונים ותוצאותיה יכולות לעזור להתמודד עם מצבים רבים. חקירה זו מאפשרת להסדיר חובות או תשלומים שמגיעים לכם, וכל זאת תוך שימוש באמצעים מתקדמים במיוחד, העוזרים לעשות זאת באופן היעיל ביותר.

חקירת יכולת במקרי גירושין ולצורך הסדרת חובות

במקרי גירושין רבים נדרש, לא אחת, הליך מיוחד של חקירת יכולת, הנעשה על ידי חוקרים פרטיים מקצועיים. במקרי גירושין אחד הנושאים המרכזיים המעסיקים את בני הזוג, הוא נושא תשלום המזונות. ישנם לא מעט מצבים בהם בן הזוג מצהיר בפני בית המשפט כי אין לו את היכולת הכלכלית לשלם את דמי המזונות כפי שנקבעו. בעזרת חקירה, המוצעת על ידי משרדים פרטיים, ניתן להוכיח לבית המשפט האם אכן לבן הזוג היכולת הכלכלית לשלם את דמי המזונות או שמא, כפי שטוען, איננו יכול לעשות זאת. החקירה יכולה לבחון את חשבונות הבנק שלו וכן גם את כל הנכסים השונים שברשותו. ישנם לא מעט מצבים בהם טוענים בני הזוג כי אין ברשותם את היכולת, אולם בעזרת החקירה מתגלה כי המצב הוא הפוך וכי ביכולתם לשלם את כל התשלומים בהם הם נדרשים.

חקירת יכולת

מעבר למקרי גירושין, ישנם מקרים נוספים המצריכים אף הם חקירה כזו. במקרים בהם יש לבחון את יכולותיו הכלכליות של בעל חוב מסוים, חקירת יכולת יכולה להיות כלי מצוין כדי לבדוק זאת. היא מאפשרת לעקוב אחר החייב ולבחון את מצבו ואת יכולתו להסדיר את החוב, ובמיוחד במקרים בהם הוא טוען כי איננו בעל היכולת המתאימה להסדיר אותו. החקירה מאפשרת לגלות גם אם לבעל החוב ישנם חובות נוספים מול גופים שונים, כמו חברת האשראי או הבנק, או, להבדיל, לגלות כי מצבו טוב בהרבה, מכפי שטוען. חקירה זו מאפשרת לפתוח בהליכים כנגד החייב, בהתאם לתוצאותיה, ובעזרת הממצאים שהתגלו לפעול למען הסדרת החוב.

ליהנות ממגוון של פתרונות לביצוע החקירה הטובה ביותר

במשרדנו תוכלו למצוא את הפתרונות הטובים והמתאימים לכם ביותר. משרדנו, MW, מציע לכם את מיטב החוקרים והבלשים הפרטיים בארץ, כדי לספק לכם את המענה המהיר והמדויק ביותר. בין אם זוהי חקירת יכולת, ביצוע מעקבים או כל שירות אחר המוצע במסגרת המשרד, אנו מבטיחים לכם רמת מקצועיות גבוהה וליווי צמוד לאורך כל הדרך. אנו מציעים לכם דיסקרטיות מלאה, לצד חדשנות ואמצעים טכנולוגיים מובילים, המאפשרים לנו לבצע את עבודתנו על הצד הטוב ביותר. אם אתם זקוקים לעזרה, אנחנו כאן בשבילכם וזמינים עבורכם בכל עת.