תהליך חקירת יכולת על ידי משרד חקירות

משרדי חקירות מספקים סוגים שונים של חקירות עבור המגזר הפרטי והמגזר העסקי. בין השאר הם מספקים גם שירותי חקירות כלכליות. אחד מסוגי החקירה הללו הוא חקירת יכולת. חקירה זו מתבצעת במקרים בהם אדם החייב כספים לאדם או גורם אחר, מצהיר כי אין באפשרותו לשלם את חובו, מאחר ויכולותיו הכלכליות מוגבלות. מקרים אלו הם שכיחים מאד בעולם העסקי, מול חברות כמו בנקים, חברות ביטוח, וכדומה, וכן במצבים של תביעת מזונות מאשה, מול בעל לשעבר הטוען כי אינו יכול לעמוד בתשלומים, וכן בין אנשים פרטיים, שמסרו כספים לאדם, שעכשיו טוען כי אין באפשרותו להחזיר להם אותם. משרד אשר מתמחה בתחום זה, ומפעיל את כל הכלים הנדרשים לחקירה, עם טכניקות ומיומנויות מקצועיות רבות על מנת לחשוף את כל האמת שלרוב מסתתרת היטב.

תהליך חקירת יכולת

יכול או לא יכול

משרדי ההוצאה לפועל מלאים בתיקים של נושים, המבקשים לקבל את כספם לאחר שמסרו אותו לאדם או גורם עסקי, הטוען עכשיו כי אין באפשרותו לפרוע את החוב. משרדי חקירות מבצעים עבור ההוצאה לפועל, וכן עבור גורמים עסקיים או פרטיים רבים, חקירת יכולת שמטרתה לוודא, האם אכן החייב דובר אמת ונקלע למצוקה כלכלית קשה שלא מאפשרת לו להסדיר את חובו, או שמא יש ברשותו כמה נכסים, רכוש וכספים, ש"שכח" לדווח עליהם.

הכספים יכולים להיות תוכניות חסכון, קרנות השתלמות פנסיה ועוד, ואפילו כספים המנוהלים בבנקים זרים בחוץ לארץ.

חוקרים פרטיים המתמחים בתחום חקירות כלכליות, משתמשים בשירותי מודיעין מקצועי מסועף, גם מעבר לים, והתהליך כולו כרוך בעבודה מורכבת, דיסקרטית, וחוקית, מאחר ואם לא תהיה כזו, לא יוכלו הראיות לשמש בהוכחות בבית המשפט.

חוקרים יכולות כלכליות

משרד חקירות המבצע חקירת יכולת כלכלית, מעסיק חוקרים פרטיים המתמחים בתחום זה, מאחר וענף החקירות הפרטיות הוא מורכב, ומגוון, וחוקר פרטי אחד לא מבצע סוגים שונים של חקירות, אלא לרוב מפתח מיומנות חקירה בתחום אחד או שניים, בונה מערכת מודיעינית, וכלים ואמצעים המסייעים לו בביצוע חקירה מקצועית ואפקטיבית.